🤖 AI Horgászcimbora A vízről általában
🎯 Mai peca tipp röviden
Ahol a meder hirtelen mélyül, vagy a part menti növényzet (nád, sás) mélyebb vizet határol. A Tisza közelsége miatt a sodródó hordalékok által képzett akadók környéke is tartogathat meglepetéseket, de ezeket óvatosan kell megközelíteni.
Klasszikus fenekezéssel vagy feeder bottal érdemes kezdeni, keresve a meder töréseit vagy a parttól távolabb eső, mélyebb részeket. Alapozó etetésként egy kevés szemes anyag (kukorica, búza) és egy közepes szemű, természetes színű etetőanyag keverékét javaslom…
- Pontyra 14–18 mm wafter, pellet vagy kisebb bojli. Meleg víznél hajnalban és este dolgozik jobban; színben fehér, fluo sárga vagy rózsaszín, aromában édes-gyümölcsös vonal (ananász, eper), kevés, pontos etetéssel.
- Amurra kukorica, tigrismogyoró vagy magosabb vonal. Nádszél, sekélyebb melegedő rész, kevés, de pontos etetés; ne aromázd túl.
- Keszegre/kárászra 12–16-os horog, csonti, pinki vagy csemegekukorica. Finomabb előke, pontos etetési pont; melegben apróbb, ritmusos utánpótlás.
- Alapozó etetés: kukorica, búza, főtt pellet keveréke. Csalik: 14-18 mm-es bojli (gyümölcsös vagy fűszeres íz), kukorica, tigrismogyoró.
Kezdetben mérsékelt alapozás, főleg a déli órákban, hogy a keszegeket és a kisebb pontyokat vonzzuk. Ha a pontyok vagy amurok jelentkeznek, az etetés mértékét fokozatosan lehet növelni, de figyelni kell a törpeharcsa akt…
Kora reggel és késő délután a ragadozók (csuka, süllő) aktívabbak lehetnek, főleg a sekélyebb, növényzettel borított részeken, vagy a meder közeli töréseknél. Dél környékén a pontyok, amurok és keszegfélék aktívabbak, ér…
A legnagyobb kockázat a helyismeret hiánya, ami miatt rossz helyre ülhetünk, illetve az akadókkal teli meder, ami a szerelék elvesztését okozhatja. A törpeharcsa nagy egyedszámban zavarhatja a horgászatot, és az időjárás…
🎣 Vízparti jelzések
Volt mozgás a vízen? Írd be röviden, mit tapasztaltál.
Ehhez a vízhez még kevés mentett Kapásindex-előzmény van a szezonforma megítéléséhez.
Átlagos · 2026. 06. 24. – A következő 3 napban nincs kiugró szolunáris csúcs, a helyválasztás és a taktika dönthet.
Még nincs friss vízparti tapasztalat ehhez a vízhez. Ha ma kint voltál, küldj rövid jelzést, és segíts a többi horgásznak.
🎟️ Aktuális napijegy árak
Nincsenek elérhető jegyárak feltöltve ehhez a vízterülethez. Indulás előtt tájékozódj a helyszínen vagy a vízkezelőnél.
🚫 Fogási tilalmak és szabályok
Egyedi helyi tilalmi táblázat nincs feltöltve. Az országos szabályok mellett a helyi horgászrendet indulás előtt ellenőrizd.
⚡ Szabályok gyorsan
⚠️ Fontos tudnivaló indulás előtt
- A SZÜCS IMRE feljegyzései a Postás Horgász Egyesület megalakulásáról 2009.
- 1951. szeptemberében 3 hónapra küldött a Debreceni Postaigazgatóság Vásárosnaményban, az ottani postához segíteni, ma 2009-ben is itt élek feleségemmel, segítőmmel együtt. Annak ellenére, hogy Szolnokon születtem a Tiszával itt Vásárosnaményban ismerkedtem meg. Az ismeretség a ,, Csipke'' étterembe kezdődött a horgászokkal.
- Orosz László, Erdőközi Imre, Boros László, Szilágyi Jenő, Varga Emil, Pallai Károly horgászokkal ott ismerkedtem meg. 1952- ben mint, "rapsicot" kivittek a Krasznára, a Tiszára, és a Túrra horgászni. Beoltottak és így tevékenységemet "a horgászatot" szerettem volna törvényessé, legálissá tenni.
- Fehérgyarmaton már volt horgász egyesület. Ők adták azt a tanácsot. Hogy forduljak tanácsért Berényi Jánoshoz a MOHOSZ Főtitkárához. Ezt meg is tettem.Beszélgetésünk közben kiderült, hogy Ő is postás, én forgalmi, Ő műszaki tiszt volt. Későbbiekben többször is horgászott nálunk.
- Elmondta, hogy a meglévő törvények értelmében, egyesületet alapítani nem lehet, kíséreljük meg a Vásárosnaményban működő sportegyesülethez csatlakozni, mint horgász szakosztály.
- Szerencsék volt, a postánál működött a Postás Sportkör, itt kezdtük az egyesületi életünket, mint Horgász Szakosztály 1952.05.11-én.
- 1954-1956 -os évek eseményei tették lehetővé, hogy mint önálló Postás Horgász Egyesület működjünk tovább. Az akkor alumíniumból készített bélyegzőt a mai napig őrizzük. Az 1952-1962 közötti időszakról sajnos irattár nem maradt meg.
- 1962-1973 közötti irattári anyag a meglévő iktatókönyvi záradék szerint az akkori elnöknél Orosz Lászlónál került elhelyezésre. Orosz László mikor meghalt a hagyatékában az örökösök ilyen jellegű anyagot nem találtak.
- Az első alapszabály 1962-ből származik.
- A személyi és adattári anyagok hiányosan az egyesület birtokában vannak. 1976-ban Szilágyi Jenő a volt gazdasági felelőstől, Szücs Imre vette át ezt a feladatot. Ez a Szücs Imre én voltam. Az általam felsorolt horgásztársak adták az egyesület első vezetőségét :
- Elnök : Erdőközi Imre
- Alelnök : Orosz László
- Gazd. felelős : Szücs Imre
- Titkár : Boros László
- Verseny fel. : Szilágyi Jenő
- Felügyelő biz.elnöke : Varga Emil
- Horg. mester : Pallai Károly
- 1982-ig az egyesület csak a jegykiadásokkal foglalkozott. Saját vizünk nem volt , így a házi horgászversenyeket mindig a Tiszán rendeztük meg. A Beregben, illetve a környékünkön sem működött horgász egyesület, ennek következtében az egyesület taglétszáma 200-400 fő között mozgott. A megyei szinten megalakult ,, Intéző Bizottság '' később a ,,Megyei Szövetség '' munkájában részt vett az egyesületünk is. Én 2001-ig dolgoztam a ,, Megyei Szövetség '' be , mint felügyelő bizottsági tag.
- 1982-ben az egyesületünk Dr. Kiss György az akkori Járási Tanács elnöke segítségével egy levágott tiszai kanyar vízkezelési jogát szerezte meg. Ez a levágott kanyar kb. 2-2,5 Km hosszú volt és Tiszaszalka alatt az úgynevezett ,, kilences ''- be torkolt. Azt lehetett mondani, hogy a Gyürei oldala lefelé végig magas törőpart volt. Előre meg lehetett jósolni, hogy ez a vízterület előbb- utóbb fel fog töltődni. A felső Tisza a Fehérgyarmati Halászati Szövetkezet kezelésében volt. Ezen szövetkezet elnöke Birovecz József ajánlatott tett az az egyesületnek, hogy, a levágásért és 30.000 Ft-ért a,, Keskeny nevű Holt Tiszát '' kb.20 hektár vízkezelési jogát átengedi nekünk. A vezetőség meg tárgyalta az ajánlatott és elfogadtuk. Az idő minket igazolt. A 2-2.5Km hosszú levágásból ma már csak kb. 300 méter hosszúságú területen van víz, a többit a Tisza feltöltötte. A ,, Keskeny '' vízállása - mivel az a vízvédelmi töltésen belül fekszik- a Tiszától függ. Ezen ok miatt a víz utánpótlást biztosítani kellett. 1984.06.07.-től vizet kellett szivattyúzni a ,, Keskeny ''-be az alacsony vízállás miatt. Kb.40.000 Ft-ot fizettünk érte. Ez indította el a vízutánpótlás tervét. A tervet Guttper József vízvédelmi felelős készítette el,1986 augusztusában lett kész. A munkát a Beregi Vízgazdálkodási Társulat végezte el, 1986 szeptemberében 103.852 Ft-ért. Ekkor vásároltunk egy Stihl-fűrészt is 42.00. Ft-ért.
- Az egyesület a GOV-tól ajándékba kapott egy kiselejtezett lakókocsit. A kocsi külseje kifogástalan volt, csak le kellett takarítani és át kellett festeni. A kocsi belsejét szét kellett szerelni, az egér fészkektől kitakarítani, és a nikecel szigetelést felújítani. Ezt megcsináltuk és így rendelkezésünkre állt egy ,, Menedékhelynek'' megfelelő lakókocsi. Méretei : szélesség 2.5 m. hosszúság :6m. Kértünk a Vízügytől ideiglenes engedélyt a kocsi oszlopra való elhelyezésére. A méreteket Guttper József horgásztárs állította össze és tervezte meg. Így a földtől számítva 2.5 m. magas 6 db.,, András '' kereszttel összefogott alépítményre a ,,Menedékhely fel lett állítva. Végleges fent maradási engedély szám :6666-3/1999.Vásárosnamény Város Jegyzője. Az 1989 -es rendszerváltás után lehetőség adódott arra, hogy a kezelésünkbe lévő,, Keskeny '' -t, mint vízterület tulajdonjogát is megszerezzük vásárlás útján. Az adásvételi szerződést a tulajdonossal a Tiszaparti Szövetkezet Vásárosnamény II. 1991 .augusztus. 30-án aláírtuk. A Sz.Sz.B.Megyei Vagyonátadó Bizottság, Nyíregyháza. Egyház u. 15. az adás-vételi szerződésünket, 1992 január 09-én 6057/1991/ÁB számú határozatával jóváhagyta. 036 -os helyrajzi számmal 16 hektár 5.665 négyzetméteres ,,Holt -Tisza '' megjelölésű vízterület 82.653 Ft-ért az egyesület tulajdonába került. Az egyesület tulajdonában lévő 036 hr számú ingatlannal határos ingatlanokon, 038/10-038/2- 038/8 ,, szerződés út szorgalmi jogról '' megállapodást irtunk alá 1992s-ben a tulajdonosokkal. A Keskenyből 4 hektárt 1526 négyzetméter még meg kellett venni ahhoz ,hogy az egész vízterület az egyesület tulajdonába kerüljön. A fent említett terület Szőke Bertalan Kisvarsányi lakos a szülei nevére kárpótolta ki. Annak ellenére, hogy az a terület tagi tulajdon volt. Az elmúlt rendszerben ez a fogalom, hogy ,, tagi tulajdon '' jelentette a kivételt, ez még egyenlő volt a magántulajdonnal. Nem akarom a témát nyújtani ,mint a tésztát,de ha az a 6 év eszembe jut, amit a bíróságon töltöttem el, még most is mikor írom e sorokat a guta kerülget!!! 6 év alatt kétszer mentem végig a bíróságokon, egyszer a legfőbb ügyészségen, egyszer az Alkotmány Bíróságon. Első fokon mindig nyertem, a többin sohasem. A legfőbb Bíróság tűzött ki egy tárgyalást, de két nappal előtte lefújta. Utólag tudtam meg , hogy az alperes nevelt lánya bíró a megyei bíróságon, a férje pedig ügyvéd.
- Mérgemben kerülő úton meg tudtam, hogy eladó a vízterület. Mivel az egyesület a terület bérlője volt, csak azzal a feltétellel fizettem ki a 2001 évi bérleti díjat, hogy az egyesületnek adja el a 4 hektár vízterületet. Így is az 5.000 Ft os kárpótlási területért 1.250.000.Ft fizettem az egyesület nevében. Igaz , hogy a 2001-2002 telén az ezen a területen kitermelt fáért kb.1.000.000. Ft-ot, hanem többet kapott az egyesület. Azóta még a bíróságok épületét az út másik oldalára átmenve messzire ki kerülöm. 1962-ben készült,,Alapszabály '' nem felelt meg a rendszerváltás utáni időknek. Így 1998 február. 28-án megtartott 1997 évi záró közgyűlésén az általam elkészített alapszabályt a közgyűlés egyhangúlag elfogatta. A Megyei Bíróság Polgári Irodája az elfogadott alapszabályt jóváhagyta. A ,, Menedékhely'' horgász tanyaház felállításához termőföld, szántóföld volt szükséges. A 038/11 helyrajzi számú 3356négyzetméter nagyságú területet meg kellett vásárolni. A mai napig fenn álló földtörvény értelmében társadalmi szervezett termőföldet nem vásárolhat. Így a területet a nevemre vettem meg. A területet örökös használat címén az egyesület rendelkezésére bocsájtottam, azzal a kitétellel, hogy amint a törvény lehetőséget ad át kell íratni azt az egyesület nevére.
- A terület jelenlegi állapota a következő 80% víz 20% termőföld. Ezen van az ,, Menedékhely '' amelynek a bebetonozott területe kb.30 négyzetméter már az egyesület nevén van, hiszen a nélkül nem kaptuk volna meg az állandó fennmaradási engedélyt. 2001. január 25-én Avacz Józsefnétől a 039/1 helyrajzi számú 1 ha 5015négyetméternagyságú 6.59 aranykorona értékű termőföldet kaptam. Ezt a földterületet is az egyesületnek adtam örökös használati joggal.
- 2006. február. 25-én 11h-kor a Fehér étteremben tartott vezetőség választó közgyűlésen az egyesületben viselt tisztségemről lemondtam. Ezen a közgyűlésen Örökös tiszteletbeli Elnöknek választottak meg. Az egyesület pénzbeli, leltárbeli vagyontárgyait hiány nélkül átadtam László Csabának, utódomnak.
- A 038/11 hrsz. 3356 négyzetméter és a 039/1 hrsz. 1ha 5015 négyzetméter terület, mint erdőt 2001-től befásítottam 15.000.Ft-ért eladtam Magyar Péternek , azzal a kikötéssel, hogy ha a földtörvény engedi át kell íratni a Postás Horgász Egyesület nevére.
- Ennyi vagyont tudtam a Postás Horgász Egyesület részére az elmúlt 54 év alatt szerezni.
- Jó horgászatot minden becsületes tagtársamnak és kívánom hogy érezzék jól magukat akár családjukkal akár barátaikkal látogatnak ki erre az igazi vadvíznek számító 20.5 ha -ros vízterületre. Annak vagy azoknak akik ezt a vagyont el akarják pocsékolni, kívánom hogy soha ne tudják örömüket lelni a horgászatban. 54 év alatt a Megyei Szövetség és az Intéző Bizottság 5 esetben kitüntetéssel ismerte el a munkámat. Köszönetet mondok feleségemnek ADÉLKA néninek, aki 1976-2006-ig helyettem kiadta a jegyeket és az adminisztrációs munkát elvégezte. Köszönetet mondok Tóth Lajos elnöknek az élen a Vezetőségnek akik hagytak dolgozni és sokat segítettek a munkájukkal.
- Vásárosnamény.2009. július havában.
- Jó fogást !
- méret és darabkorlátozásokat a horgászrend tartalmazza.
🏛️ Egyesület, víztérkód és folyókilométer
Ezek az adatok segítenek az adott víz hivatalos beazonosításában, a helyi horgászrend és a megfelelő területi jegy ellenőrzésében.
⚡ Gyors tények
Napijegy, GPS, halfajok és indulás előtti alapadatok röviden. A hivatalos kezelő és víztérkód a felette lévő nyilvántartási blokkban szerepel.
🎟️ Jegyinformáció / vásárlás❓ Gyakori kérdések
Hol találok napijegy információt?
A napijegy-információt és a jegyárakat az adatlap „Aktuális napijegy árak” blokkjában találod. Vásárlás előtt mindig a hivatalos jegykiadó felületet és a helyi horgászrendet tekintsd irányadónak.
Milyen halfajokra érdemes készülni?
A rögzített adatok alapján jellemző halfajok: Amur, Balin, Bodorka, Csuka, Dévérkeszeg, Domolykó, Egyéb keszegfélék, Ezüstkárász és további halfajok.
Hol található ez a horgászvíz?
Az adatlap szerint a horgászvíz helye: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye. A pontos megközelítést indulás előtt a térképen és a helyi információk alapján ellenőrizd.
Van GPS koordináta az adatlaphoz?
Igen. A rögzített koordináta: 48,15467, 22,33531. A térkép tájékoztató jellegű, a helyi megközelíthetőséget mindig ellenőrizd.
🔗 Közösségi és hivatalos linkek
🛒 Ha készülnél hozzá
🏡 Szállást keresel a pecához?
Írd meg, mikor mentek, hány fővel és milyen horgászbarát szállást kerestek. Egy rövid űrlap, célzottabb megkeresés.
🛒 Útba eső horgászboltok
Élő csali, etetőanyag vagy aprócikk indulás előtt. A nyitvatartás tájékoztató jellegű.
A közelben jelenleg nincs rögzített horgászbolt.
ℹ️ Részletes leírás és szabályzat
2km után baloldalon a gázfogadó állomásnál kell behajtani a vízterülethez.