A területi jegy kiváltására az Egyesület értékesítési pontján van lehetőség. 6237 Kecel, Malom u. 15. Nyitvatartás: hétfőtől, péntekig 08:00-12:00, 13:00-16:00 ig. vagy a +3620/3811338-as telefonszámon lehet egyeztetni. A tagjai részére kedvező horgászlehetőség biztosítása, a tagság érdekeinek képviselete, a halállomány, víz tisztaságának a megőrzése, védelme, a tagok horgászati okmányokkal való ellátása, horgász közélet szervezése, horgász szakismeret terjesztése, a halászatra és horgászatra, természetvédelemre vonatkozó új rendelkezések ismertetése, horgászvizsgára való nevelés, együttműködés hatóságokkal, társadalmi szervezetekkel, segítségnyújtás az orvhorgászat és orvhalászat visszaszorításában.
Halfaj: Dévérkeszeg
-
Kecel, Sima tó
Sima-tó
A tó tőzegbányászat során alakult ki. Bányászat során csak olyan mélyre ástak, amíg jó minőségű volt a tőzeg. Ennek köszönhetően a tó mélysége változó, mederfeneke egyenetlen.Keletkezési idejéről pontos adat nincs, a régi történetekből kiindulva 1950-1960 évek körül jött létre.
A bányászat kézzel kezdődött, később gépek váltották ki a kézi munkát.
A tavat kezdetben az őshonos halfajok népesítették be „Csuka, Compó, Széles kárász, keszegfélék” és a tőzeggödrök jellegzetes hala a törpeharcsa szaporodott el nagymértékben.
A tavat, a közeli tanyán élő Sima Györgyről nevezték el, így lett Sima-tó. Gyuri bácsi óvta, védte a tavat és az itt élő állatvilágot. Emberszerető természetű, barátságos kedves embernek ismerték.Idősebb horgásztársai emlékezése szerint Gyuri bácsi ültette azt a nagy fűzfát, mely a DVCS partján áll, eredetileg több volt belőle, sajnos mára csak egy található. Ezt a fát Gyuri bácsi emlékére az egyesület saját fájának tekinti.
A keceli horgászatot kedvelő emberek kezdetben a város környéki tőzeggödrökben, Dunavölgyi-főcsatornán, majd a város szívében lévő kenderföldi tavon horgásztak, akkor még csak vidéken lehetett horgászengedélyt váltani. Ennek hatására 1968-1969 évben úgy határoztak, hogy létrehoznak egy horgász szervezetet, így jött létre a Keceli horgász egyesület. Első hivatalos bírósági bejegyzés 1971. megalakulásának évében 40 horgász volt tagja.
A sima tavat kezdetben a tőzegbánya vállalat saját halastóként üzemeltette, telepítette a bányamunkások élelmezése céljából. A horgászegyesület, megalakulása után kezelésbe kapta a tavat. Első évben 1 mázsa 33 db amurt telepítettek a hínár gyérítése céljából. Ahogy nőtt az egyesület létszáma úgy nőtt a telepített halak mennyisége. 1973-74 évben 25 mázsa amur került a vízbe, aminek következtében pár éven belül csodálatos tiszta hínármentes vízben horgászhattak tagjai.
Az egyesület évről évre fejlődött, horgászai a Sima tavon és kecel határában lévő Dunavölgyi-főcsatornán horgászhattak. Napjainkban tag létszáma meghaladja a 300 főt.
Sima-tavi szabályzat
-
Jászszentlászlói tőzegtavak
Az egyesület a kulturált szabadidő eltöltését és a természet megismerését, védelmét tűzte ki céljául. Ezt a tevékenységet a sporthorgászat és a horgász ismeretek terjesztésével hajtja végre több mint 40 éve Kikapcsolódási lehetőséget nyújt a tagjai és a tagsági viszonnyal nem rendelkezők részére egyaránt
-
Kadia-Duna
A Kadia- Duna Hercegszántó- Budzsak határában egészen a magyar-horvát- szerb hármashatár mellett helyezkedik el. Régi Ferenc- csatorna holtág mellyen engedélyezett a csónakhasználat. Pergető horgászoknak kiemelendő, hogy jelentős feketesügér állomány található a víztestben.
-
Kalocsa, Sárköz vízrendszer
A Sárköz és Vízrendszere Kecel-Kiskőrös térségében a DVCS-ből kilépve,Szakmár, Kalocsa, Bátya, Dusnok, Sükösd települések érintésével Érsekcsanádnál folyik vissza a Dunába. A fő ágon kívül kettő mellékága van, melyet több kis csatorna köt össze. Leginkább fogható hal a ponty, melyet évente kétszer telepítünk. Ragadozó halak közöl a csuka, harcsa, süllő és balin található meg a vízben a keszegfélék mellett.
-
Havas utcai tó
A Solti Sporthorgászok egyesülete által kezelt Havas utcai tó, a település központjában, az 52-es számú főút mellett helyezkedik el. Területi illetve napijegyet az Állati-Fincsi horgászboltban (Solt, Béke tér 9.) van lehetőség váltani.
-
Hercegszántó, Igali Főcsatorna
Az Igali főcsatorna sok helyen feltöltődött csatornaszelvénnyel rendelkezik, vadregényes keskeny csatorna.
-
Ferenc-csatorna
A Ferenc- csatorna a Deák Ferenc zsilipen keresztül ágazik ki a Kamarás- Dunából ( Sugovica) Bajánál és egészen az országhatárig horgászható.
-
Füleki tó (Kiskunfélegyházi tó)
Sok Szeretettel várjuk a horgászni és pihenni vágyókat!
A tó 1,5 ha-os magánterületen helyezkedik el a 0,8ha vízfelület. A fenék homokos, agyagos, vékony iszapréteggel. Egyenetlen, gödrös, helyenként akadós, átlagos vízmélység kb. 1,5 méter, mélyebb része 2 m.
Belépés engedéllyel, telefonos egyeztetéssel. -
Fűzvölgyi-öntöző-főcsatorna vízrendszer
A Fűzvölgyi Öntöző Főcsatorna a Kiskunsági Őntöző Főcsatornából ered Szalkszentmárton-Homokpuszta közelében (Vakvágány) és Nagykékes határában szűkül össze a Szelidi Megkerülő csatornává.